English 
Facebook

  Halikarnassos'ta (Bodrum'un eski adı) M.Ö. 484 yılında doğan ve "Tarihin Babası" olarak bilinen Herodot'a göre günümüz Bodrum yerleşim bölgesinde yer alan ilk şehir Karya ve Leleg'ler zamanında yerleşim alanı olarak görmekteyiz.Daha sonra Dor'lar bu bölgeye yerleşmişlerdir ve Halikarnassos antik kentinin isminin kulanılmakta olduğunu görmekteyiz.Halikarnassos M.Ö. 386 yılında Persler'in egemenliğine girmiştir.

  Halikarnassos en parlak devrini M.Ö. 378 - 353 yılları arasında yaşamış olan Mausolos'un,Karya bölgesinin başkentini o zamanki adıyla Mylasa,şimdi Milas olan şehirden buraya taşıyınca yaşamıştır.Dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum bu dönemde Kral Mausolos'un anısına kızkardeşi ve aynı zamanda karısı olan Artemisia II.tarafından yaptırılmıştır.

  Bodrum M.Ö. 193 Romalıların eline geçmiş ancak bu dönemde önemli bir gelişme göstermemiştir. M.S. 395 yılında Bizaslıların, M.S. XI yüzyılda Türklerin eline geçmiştir. I. Haçlı Seferi sırasında Bizanslıların, XIV. yüzyılda tekrar Türklerin eline geçmiştir. 1415 yılında Rodos Şövalyelerinin eline geçmiştir. 1523 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde tekrar Osmanlı İmparatorluğu'na katılmıştır. 19. yüzyılın sonlarında Aydın vilayetinin Menteşe (Muğla) sancağına bağlı bir kaza olarak yönetiliyordu.Bodrum 1919'dan 1921'e değin İtalyan işgalinde kaldı. Cumhuriyetin ilanından sonra adı Bodrum olarak değiştirilmiştir.

  1960'lı yıllara kadar küçük bir balıkçı ve süngerci yerleşimi olan Bodrum, Halikarnas Balıkçısı, Azra Erhat, Sabahattin Eyuboğlu gibi sanatçı ve entellektüellerin Gökova Körfezinde düzenledikleri Mavi Yolculuklarla adını yavaş yavaş yurt çapında duyurmaya ve tanınmaya başladı.1960'larda Milas ile arasındaki kara yolunun açılmasıyla giderek bir turizm merkezi haline gelen Bodrum, 1970'lerin başında Bakanlıklararası Turizm Komitesi'nce birinci derece öncelikli turistik merkezler arasına alındı.

  Bodrum plajlarıyla, gece hayatıyla, Bodrum Kalesi ile tüm dünyada bilinen Turizm merkezlerinden biridir. İlçe merkezindeki plajın yanında Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak, Gümüşlük, Yalıçiftlik, Türkbükü gibi bugün belde olmuş eski köylerdeki plajlar yeşille mavinin en güzel birleştiği yerler olarak bilinir. Yat turizmi ilçede gelişmiştir. Bodrumda yeşille mavinin birleştiği birçok güzel koy mevcuttur. Bu koy ve köylerden biri Mazıköy'dür. Burayla ilgili ayrıntılar Bodrum/Mazıköy başlığı altında bulunabilir.

  Bodrum merkeze 35 km mesafere olan Gümüşlük turistlerin ilgisini çeken güzellikleri ve tarihi anlamı bulunan Tavşan Adası gibi doğa harikalarına ev sahipliği yapmaktadır. Halen bakir olan cennet köşesi koylardan biri de Koyunbaba koyudur. Bodrum merkezden yola çıklıdığında Gümüşlük beldesini geçtikten sonradır. Eğer sessiz ve sakin yerleri seviyorsanız uğramanız gereken yerlerden biri de Koyunbabadır. Koy Koyunbaba ailesine aittir. Bodrumun yerlisi olan çiftçi/esnaf aile belediyeyle arasındaki bazı sorunlardan dolayı tamamladığı pansiyonunun ruhsatını alamamıştır. Henüz konaklama hizmeti veremeyen koyda ufak bir plaj ve tadına doyum olmaz soğuk mezeleri ve taptaze balıklarıyla hizmet veren bir restoran mevcuttur. Yolu biraz karışık olduğu için Gümüşlük'ten bir taksiyle anlaşılarak gidilip dönülmesi daha uygun olur. Bodrum ayni zamanda uluslararasi bir de hava limanına sahiptir.Bodrum'a olan mesafesi 35 Km dir. Resmi adı Milas Bodrum Hava Limanı'dır. 1997 Yılında hizmete girmistir.Toplam 4.139.000m² kurulu alanı bulunan Milas Bodrum Hava Limanında 16.500m² kapalı alana sahip 2.000.000 yolcu/yıl kapasiteli Dış Hatlar terminali ve 2.650 m² kapalı alana sahip 600.000 yolcu/yıl kapasiteli iç hatlar terminali olmak üzere toplam 17.336 m² terminal mevcuttur. Nisan ayinin basindan Ekim ayinin sonuna kadar Avrupa'nin ve Rusya'nin bir cok ulkesinden ucak seferleri bulunmaktadır.Yazın ozel jetlerin cokluguda dikkat cekmektedir.

  21 adet odası bulunan otelimizin tüm odalarında Klima, Duş ve Saç Kurutma Makinası mevcuttur.

  Tüm mobilya ve donanımları yeni ve konforludur. Temizligi ve 24 saat oda servisi hizmetiyle misafirlerimizi her daim konforlu bir şekilde ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.


   

   

   

  2012 FİYAT TARİFELERİMİZ

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  1 Mayıs / 15 Haziran

  16 Haziran / 29 Haziran

  30 Haziran / 17 Ağustos

  18 Ağustos / 21 Ağustos

  22 Ağostos / 16 Eylül

  21 €

  27 €

  43 €

  51 €

  43 €

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  17 Eyül / 30 Eylül

  1 Ekim / 19 Ekim

  20 Ekim / 29 Ekim

  30 Ekim / 30 Kasım

   

   

   

  27 €

  21 €

  43 €

  19 €

   

   

   

   

   

   

   

  NOT :

  İki kişilik odalarda kişi başı fiyatlardır..

   

  Yarım pansiyon kişi başı farkı 25 TL dir.

   

  Çocuklara ozel indirim ( oda da ailesiyle birlikte ) 6 yaşa kadar ücretsiz..

   

  6 ile 12 yaş arası 50% indirimlidir.

   

  Fiyatlarımıza kahvaltı dahildir..

  Genel
  Restoran (iç ve bahçe), Bar, 24 saat resepsiyon ve Oda Servisi

  Etkinlikler
  Yüzme havuzu, Çocuk Havuzu, , Masa Tenisi, Dart, Tavla, Satranç

  Hizmetler
  Kuru Temizleme, Ücretsiz WiFi İnternet baglantısı, İnternet Servisi

  Yiyecek & İçecek
  24 saat yiyecek ve icecek servisi.


  Adres:
  Bodrum Palm Otel
  Gümbet Mahallesi
  1511 Nolu Sokak No : 6
  48400 GÜMBET - BODRUM
  MUĞLA / TÜRKİYE

  Telefon : +90 252 319 26 32
  Faks : +90 252 319 26 92
  GSM : +90 542 271 59 03
  E-Posta : ugurgul03@hotmail.com
  Web : http://www.bodrumpalm.com

 © 2014 Bodrum Palm Otel. All rights reserved.